Кованые перила, лестницы, балконы, кованые козырьки, светильники, кованые заборы, оконные решётки, кованые ворота и калитки, кованая мебель, металлоконструкции, металлические двери, бронированные двери
ЧП Колесник - дизайн и изготовление кованых изделий и металлоконструкций
|  Главная  |  Новости  |  Металлоконструкции  |  Литература  |  Галерея  |  Контакты  |
ГАЛЕРЕЯ
Ковка ворот, калиток
Лестницы и перила
Козырьки и навесы
Люстры, бра, фонари
Кованая мебель
Каминные аксессуары
Кованые заборы
Решётки на окна
Металлические двери
Подставки для цветов
Различные кованые изделия
Беседки и мостики
Доспехи и оружие
Гаряча кування і холодне кування

предыдущее фото  |  следующее фото

Кованый подсвечник

предыдущее фото  |  следующее фото

    Кованые изделия фото

Гаряча кування і холодне кування - хто правий і що робити?

    Гаряча ковка. З того часу як по сторінках рекламних видань почалося переможний хід привабливого і  абсурдного терміну - холодна ковка , ковальські майстерні , що працюють за традиційною технологією часто стали підкреслювати свою відмінність від холодної  кування і дистанціюватися від цього бренду. Для позначення цієї дистанції і з'явився термін гаряча ковка. Хоча саме метод обробки металу для створення художніх і декоративних виробів , званий куванням , не може бути ніяким іншим , ніж гарячої куванням. Повірте , що-небудь відкувати без попереднього нагрівання - практично неможливо. Але наші люди не особливо звикли замислюватися над такими речами. Раз написано на паркані : холодна ковка , значить є така технологія . Тим більше , що вироби холодного кування і гарячого кування іноді на погляд недосвідченого глядача начебто  як і трохи схожі. А хто там буде вникати в тонкощі ? Тільки великі любителі і цінителі , тільки люди з добрим смаком і розвиненим естетичним сприйняттям . А чи багато ви таких знаєте? Я особисто таких людей знаю не багато. Не думаю , що у вас інша ситуація.

    Яка кування краще , гаряча кування або холодна ковка ? Це питання схожий на дитячі питання про те , хто сильніший штангіст  або культурист . Насправді ніяка кування чи не краще , холодне кування і гаряча ковка - це різні технології , які дозволяють робити хоч і схожі , але принципово різні вироби . Я думаю , що поява і широке розповсюдження технології холодного кування - це добре. Що хорошого в появі холодної  кування ? Багато ковалі навпаки , дуже засмучуються , адже холодна ковка як би відібрала у ковалів гарячого кування масового і невибагливого замовника ,  який завжди активно замовляв нікудишні і примітивні ковані паркани , перила і решітки. А мені завжди було прикро за гарячу ковку , з її приголомшливими  можливостями , з технологіями , з можливостями самовираження і для замовників і для майстрів гарячого кування . Гаряча кування профанував примітивними  замовленнями на моторошні решітки з кованими бубликами , знецінювалася і дискредитировалась . Початок складатися думка , що кування - це якийсь примітив , циганщина , вульгарщина тощо. Тепер цей сегмент повністю відходить в область холодного кування . Більш того холодне кування по своїй технологічній  суті , спеціально створена саме для подібних виробів і таких замовників. Можу сказати , що в області масового штампування ідеально схожих деталей , гарячої куванні до холодного кування ніколи не дотягнутися. Але як би ми не критикували вироби холодного кування , потрібно чесно визнати , що завдання свої вона  виконує чудово і зараз це вже не примітивні падлюка , що імітують гарячу ковку , а зовсім самостійний напрям в декоративному мистецтві. Багато красиві деталі з металу , методом холодного кування виходять значно гарніше , а найголовніше в кілька разів швидше , ніж це  можна було б зробити способом гарячого кування . Так що справа не в тому, яка ковка краще , холодне кування або гаряча ковка. Вся справа в іншому , в тому яке  виріб хоче отримати замовник і яка технологія більш вдало може забезпечити виготовлення цього виробу.

Главная Новости Металлоконструкции Галерея Контакты
© ЧП Колесник 2010-2011

Наш адрес: Днепропетровск, ул. Карла Либкнехта 57
Телефон по Украине: (063) 796-79-32 или (063) 796-19-32

Рейтинг@Mail.ru