г. Днепропетровск, ул. Карла Либкнехта, 57    тел.: (063) 796-79-32 или (063) 796-19-32    e-mail: olana1@ukr.net
ЧП Колесник - дизайн и изготовление кованых изделий и металлоконструкций в Днепропетровске
|  Главная  |  Новости  |  Металлоконструкции  |  Литература  |  Галерея  |  Контакты  |
ГАЛЕРЕЯ
Ворота и калитки
Лестницы и перила
Козырьки и навесы
Люстры, бра, фонари
Кованая мебель
Каминные аксессуары
Заборы
Решётки на окна
Двери металлические
Цветочницы
Кованые изделия
Беседки и мостики
Доспехи и оружие
СКОРАЯ ПОМОЩЬ
Всем посетителям скидка
Как заказать ворота?
Консультация мастера
Цены на ворота
Фильм про ворота
Історія воріт і стародавні ворота

предыдущее фото  |  следующее фото

Історія воріт і стародавні ворота  фото

предыдущее фото  |  следующее фото

    Фото Історія воріт і стародавні ворота

    

    

Пособие как научиться делать ворота своими руками. Книга - самоучитель по сварке ворот.

Пособие как научиться делать ворота своими руками. Книга - самоучитель по сварке ворот.


Скачать книгу бесплатно (в электронном виде) с depositfiles.com
Скачать книгу бесплатно (в электронном виде) с shareflare.net

    

    Історія воріт і стародавні ворота в історії. Ворота завжди мали важливе значення в житті людей. У стародавні часи ворота привертали до себе особливу увагу з різних сторін. З одного боку ті, хто ставили ворота на свій замок, ворота на міцність або навіть ворота укріпленого селища, добре розуміли, що від міцності воріт буде залежати не тільки збереження майна, але і саме життя людей сховалися за воротами. Збереглися колосальні споруди. Наприклад, Байдарські ворота. Такі ворота перегороджували цілі долини і служили штучної кордоном для ворогів. У Криму, в біля печерного міста Ескі Кермен, збереглася давня вежа, що стоїть високо на гірському хребті. Ця вежа служила митними воротами для караванів торговців. Пройшовши її, купці могли сплатити мито і рухатися довше за абсолютно безпечному маршруту. Золоті ворота в Києві, ворота Московського кремля, все це пам'ятники з історії воріт. Старовинні ворота стародавньої фортеці, завжди мали гарні міцнісні та експлуатаційні властивості. Могли опиратися механічній дії при штурмі фортеці чи псування воріт при облозі. Противник прагнув розбити ворота тараном або зламати ворота іншими способами. Ворота робили не тільки міцними, але і здатними чинити опір вогню. Найкраще цим вимогам відповідали металеві ворота. А найміцнішими були ковані ворота з заліза. Пробити ворота, зроблені з застосуванням кування було практично неможливо. Навіть у назві багатьох географічних місць збереглися свідчення про те, як цінувалися ворота зі сталі і поважалися за їх властивості. Наприклад, географічна назва Залізні ворота, означає місцевість біля річки Дунай, де зближуються гори, утворюючи вузьке місце. Залишки воріт у древніх містах завжди викликають інтерес.

    Стародавні ворота часто були зроблені абсолютно по інших технологіях, ніж ті ворота, які є продуктом сучасного виробництва. Адже в ті часи гостро стояло питання фортеці воріт і надійності воріт, але не було таких технологій, як зварювання металу. І не існувало сучасного металопрокату. Будь метал виходив методом кування, і ковалі заздалегідь планували виготовлення певних частин воріт. Зараз звичайно все значно простіше і швидше. А тоді неможливо було купити металевий лист. Доводилося спочатку його викувати або розробити поверхню воріт з окремих смуг, які потім скріплювалися між собою заклепками або примітивної зварюванням. Петлі воріт теж не можна було купити на базарі. Тим більше, що не існувало і токарних робіт. Ковані петлі для воріт перетворювалися на твір прикладного ковальського мистецтва. І потрібно сказати, що наші предки чудово справлялися з цим завданням, не маючи, зварювання, токарних верстатів та круглого прута з металобази. Сама логіка воріт і технології того часу, штовхали виготовлювачів старовинних воріт до виробництва не чисто металевих воріт, а комбінованих. Комбінувалися дерево твердих сортів і коване залізо. Взаємодія цих матеріалів і забезпечувало найкращі зразки воріт, при зниженні їх вартості. Зараз технологія виробництва комбінованих воріт втратила свій первісний зміст. Дерев'яні ворота перетворилися на екзотику. А ворота оформлені деревом, зроблені таким чином, що дерев'яна обробка воріт, як би накладається на металлокаркас воріт із заліза. Функціонального призначення дерево на воротах не має. Тільки декоративне.

    До того як були винайдені технології кування металу, для виробництва воріт використовувалася мідь і бронза. Традиційно всі мідні ворота й окремі запчастини мідних воріт виготовлялися методом лиття. Бронзові ворота виготовлялися за подібною технологією. Знаходило своє місце і застосування оригінальних петель зі шкіри та петель з ременя. Шкіряні петлі, звичайно, були менш надійними, ніж металеві петлі. З появою пороху, коли з'явилася можливість підірвати ворота, їх стали захищати додатковими конструкціями і робити подвійні ворота. Або тамбурні ворота, що складалися з двох і більше воріт розташованих один за одним. Прикладом таких воріт можуть служити ворота замків Європи. Крім створення міцних стародавніх воріт з високими захисними властивостями, які робили стародавні ворота протизламними. Або висловлюючись сучасною мовою «антивандальними» воротами, часто в прямому сенсі цього слова. Ні хто не відміняв декоративну складову воріт. Яка тоді була швидше ідеологічним обличчям воріт. Ідеологічна роль воріт полягала в тому, що б підкреслити міць і спроможність власників фортеці. Ворота натякали на войовничість солдатів гарнізону і нагадували про перемоги військових керівників фортеці. На ворота прибивали свій щит переможці, які взяли штурмом фортецю. Вдалі захисники фортеці прибивали на ворота голови переможених ворогів. Іноді на ворота кріпили руки або інші частини тіла спійманих злочинців. Біля стародавніх воріт фортеці могла проводиться так звана «громадянська страта» біля ганебного стовпа.

Главная Новости Металлоконструкции Галерея Контакты
© ЧП Колесник 2010-2011

Наш адрес: Днепропетровск, ул. Карла Либкнехта 57
Телефон по Украине: (063) 796-79-32 или (063) 796-19-32

Рейтинг@Mail.ru