г. Днепропетровск, ул. Карла Либкнехта, 57    тел.: (063) 796-79-32 или (063) 796-19-32    e-mail: olana1@ukr.net
ЧП Колесник - дизайн и изготовление кованых изделий и металлоконструкций в Днепропетровске
|  Главная  |  Новости  |  Металлоконструкции  |  Литература  |  Галерея  |  Контакты  |
ГАЛЕРЕЯ
Ворота и калитки
Лестницы и перила
Козырьки и навесы
Люстры, бра, фонари
Кованая мебель
Каминные аксессуары
Заборы
Решётки на окна
Двери металлические
Цветочницы
Кованые изделия
Беседки и мостики
Доспехи и оружие
РЕКЛАМА
Будівництво опалубки

    Фотогалерея

Будівництво опалубки

    Щоб надати бетонної або залізобетонної конструкції форму, розмір і положення в просторі відповідні проектним, необхідне зведення опалубки. Конструкція опалубки така, що внутрішні контури опалубки та проектні обриси бетоніруемой конструкції повинні співпасти. При зведенні опалубки необхідно, щоб міцність і жорсткість опалубки зберігали незмінність розмірів опалубки, а власне конструкція опалубки могла витримати навантаження тиску бетонної суміші, арматури і бетону, вітрові навантаження, а також масу механізмів і власне бетонярів. Конструкції опалубки, мають бути жорсткими, міцними, стійкими, легкими в збірці і розбиранні, відповідними застосовується способу армування і ущільнення бетонної суміші. Технологія застосування опалубки передбачає установку опалубки, потім в опалубку укладають бетонну суміш і після затвердіння опалубку знімають. Застосування опалубки може бути багаторазовим. Багаторазово використовується опалубка називається інакше інвентарна. Для разового застосування виготовляють стаціонарну опалубку. Конструкція опалубки інвентарної буває переставний або рухомою. Для будівництва опалубки застосовують різні матеріали: дерево, метал, залізобетон, армоцементу, синтетичні і прогумовані тканини. Для будівництва опалубки дерев'яної можна використовувати деревину, вологість якої менше 25 відсотків. Поверхня щитів опалубки повинна бути гладкою, без щілин, тому для виготовлення щитів опалубки добре застосовувати пластик і водостійку фанеру. Поверхня бетону виходить досить гладка, додаткова обробка не потрібна. Можна виготовити щитів опалубки з поверхнею, що зберігає текстуру дерева або з іншим малюнком, тоді бетонована поверхня вийде з малюнком, який залежить від текстури щитів опалубки. Для підтримуючих конструкцій застосовують круглий ліс, сталеві, дерев'яні або комбіновані з дерева і металу стійки, труби і опори. Всі пристосування для кріплення, підйому та утворення опалубки треба виготовляти з дерева або сталі.

    Як встановлювати опалубку. Монтаж опалубки починається з організації робочої зони. Для цього біля будується конструкції виділяють простір, куди доставляють елементи опалубки, підмостки та агрегати. Перед установкою опалубки на грунті його обов'язково потрібно очистити від будівельного сміття, бруду і вирівняти. Для точної і правильної установки опалубки необхідно визначити і відзначити розбивочні осі, репера і вертикальні позначки. Щоб підтримувати опалубні форми необхідно будувати лісу. Для будівництва стін товщиною не більше 15 см будують щитову опалубку з одного боку стіни, армують у всю висоту, а потім з боку фронту робіт встановлюють ребра-стійки і щити на висоту 1 м. У міру бетонування нарощують щити.

    Щитова опалубка. Елементи опалубки включають в себе щити, хомути, каркаси, зшивні планки, клини, розпірки, дротяні стяжки, накривні щити. Для щитової опалубки використовують дощаті щити на зшивні планках, щити зі сталевого листа з каркасом з куточків, щити з водостійкої фанери, накривні щити. Щитова опалубка може бути мелкощітовая і крупнощітовая. Мелкощітовая опалубка складається з елементів масою до 70 кг. Щити опалубки роблять з обрізної чи полуобрезной дошки товщиною від 19 до 25 мм і довжиною до 150 мм на зшивні планках. Днища опалубки балок і прогонів виготовлені з дощок товщиною 35-40 мм. Технологія установки опалубки дозволяє виготовляти щити опалубки з сталевого листа, водостійкої фанери і склопластику. Хомути виготовляють з дерев'яних брусків або смугової сталі. Конструкція опалубки крупнощітовой складається з елементів, маса яких досягає 500 кг. Основний елемент щитової опалубки такого типу - великорозмірних панелей, цільна або зібрана з уніфікованих щитів. Технологія установки опалубки крупнощітовой дозволяє використовувати ті ж матеріали, що і для мелкощітовой опалубки.

    Конструкція опалубки фундаме6нта залежить від виду бетонованого фундаменту. Розрізняють опалубку фундаменту стрічкового, опалубку фундаменту невеликого ступеневої - це опалубка фундаменту під колони, опалубку колон, опалубку фундаменту крупноступенчатого (блок-форма). Опалубку фундаменту стрічкового збирають з щитів на всю висоту фундаменту або встановлюють спочатку щити нижньої ступені,. Після того як забетонована нижня щабель, виконують установку опалубки верхнього ступеня. Опалубку фундаментів під колони (невеликих східчастих) встановлюють з дерев'яних щитів. Перед тим, як встановити опалубку, спочатку встановлюють паралельно один одному на ребро накривні щити, між щитами опалубки вставляють заставні. Заставні щити опалубки розпірками притискають до затятим планок, які розташовані на накривні щитах опалубки. Потім кріплять дротові стяжки. Опалубку склянки для збірної колони кріплять цвяхами на верхньому коробі, при цьому треба орієнтуватися по осях, які позначені на склянці і на самому коробі.

    Опалубку колон збирають з дощатих, фанерних або сталевих щитів опалубки. При армуванні колон арматурними блоками їх встановлюють в проектне положення кранами і зварюють з випусками арматури подколонніка (фундаменту) або з'єднувальними деталями арматури колони нижчого поверху. Потім на блок арматури навішують щити опалубки або зібрані з них панелі на всю висоту колони, кріплять між собою. Якщо колону армують окремими стержнями, збираючи з них арматурний каркас, то спочатку встановлюють короб опалубки, зшитий з трьох щитів, а потім у коробі збирають арматурний каркас колони. Роботи починають із встановлення рамок, що визначають точне положення короба опалубки. Рамки пришивають до пробок, покладеним в свіжий бетон перекриття. Осі рамок повинні збігатися з осями, нанесеними фарбою на бетон, а поверхня чверті, в яку буде встановлений короб опалубки-з ризиками, позначеними на випусках арматури. Короб пришивають до рамки цвяхами і закріплюють похилими розкосами. Хомути розташовують по розмітці нанесеною на щити. Вертикальність установки опалубки вивіряють рамковим схилом. Кружала опалубки плит спираються на подкружальние дошки, прибиті до зшивним планок і бічних щитів балок. Відстань між кружалі зазвичай від 500 до 1000 мм.

    Як встановлювати опалубку? Опалубка розбірно-переставна встановлюється з готових елементів опалубки. Готові елементи опалубки - щити, інвентарні стійки і кружала. Встановити опалубку необхідно так, щоб у першу чергу прибрати бічні елементи. Коли бетон, залитий в розбірно-переставну опалубку, набрав достатню міцність, опалубку знімають, очищають і можна знову робити опалубку. Конструкція опалубки розбірно-переставний складається з щитів опалубки. Зведення опалубки фундаментів під колони виконується з використанням прямокутних коробів. Прямокутні короби опалубки під фундамент колон складаються із зовнішніх і внутрішніх щитів, причому зовнішні щити довше внутрішніх на 20-25 см і забезпечені наполегливими планками для прикріплення внутрішніх щитів. Дротяні стяжки прикріплюють до зовнішніх щитів. Опалубка колон складається з чотирьох щитів опалубки. Їх кріплять дерев'яними або металевими хомутами у вигляді короба, відстань між хомутами 40-70 см. Дерев'яна опалубка також може використовуватися як опалубка для бетонування прогонів і балок. Будівництво опалубки спрощує і прискорює застосування опалубки розбірно-переставний. Розбірно-переставна опалубка застосовується для будівництва фундаментів, колон, балок, плит, стін, прогонів. Уніфікована розбірно-переставна опалубка має велику взаємозамінністю елементів, високою жорсткістю і наявністю інвентарних пристосувань, які роблять установку опалубки простіше і швидше. Будівництво сталевої опалубки проводять із застосуванням куточка, швелерів, сталевого листа товщиною 2 мм. Таку опалубку при правильному використанні можна використовувати майже 200 разів. Застосування опалубки дерев'яної інвентарної - 10-15 разів. Конструкція опалубки уніфікованої дозволяє встановити великорозмірні опалубні панелі площею до 35 кв. м і жорсткі блоки арматурні або арматурно-опалубні. Застосовувати опалубку панельну або блокову рекомендується в великогабаритних конструкціях і при великих обсягах робіт, тоді строки застосування опалубки і бетонних робіт, а також трудомісткість істотно знижуються. Перед установкою опалубки на грунті майданчик очищають від бруду, сміття і зрізають горби. Перед установкою опалубки на перекритті його треба також очистити від будівельного сміття. Залежно від призначення застосовують також блок-форму і пневматичну (надувний) опалубку. Блок-форма - це сталева форма, цельнос'емная і жорстка. Вона застосовується для бетонування однотипних фундаментів. Установка опалубки такого типу виконується за допомогою крана. Опалубка фундаменту великого ступеневої у воді блок-форми встановлюється на бетонну підготовку. Такою формою добре бетонувати велика кількість однотипних фундаментів. Якщо блок-форма має трансформуються конструкцію, її можна використовувати для декількох типорозмірів фундаменту.

    Різновид розбірно-переставний опалубки - пневматична (надувна) опалубка. Таку опалубку встановлюють для бетонування купольних і склепінних покриттів невеликих прольотів, виготовляють з прогумованих або інших спеціальних тканин. ЇЇ згортають в рулон, доставляє до місця установки опалубки, розгортають і надувають. Коли в замкнутий простір опалубки нагнітається повітря, оболонка розправляється і приймає задану форму. Для распалубовкі такої опалубки після виконання бетонних робіт, після досягнення розпалубної міцності, з оболонки випускають повітря і згортають опалубку в рулон.

    Опалубка форма-оболонка. Опалубка після бетонування може збережеться в конструкції і стає її облицюванням. Такий тип опалубки називається форма-оболонка. Будівництво опалубки типу форма-оболонка проводять із застосуванням залізобетонних плит, пластикових або азбоцементних плит, металу. Залізобетонні форми використовують при будівництві фундаментів під колони промислових будівель та технологічне обладнання, для влаштування внутрішніх поверхонь підземних переходів, технологічних тунелів та інше.

    Рухлива опалубка. Рухлива опалубка дозволяє зведення однотипних висотних конструкцій з використанням комплекту інвентарних механізованих рухливих форм. Рухлива опалубка залежно принципу дії може бути катучих, переставна і ковзна. Для бетонування високих споруд з компактним периметром і незмінною по висоті формі плану застосовують ковзаючу опалубку. Ковзна опалубка застосовується для будівництва труб, ядер жорсткості житлових будинків, силосних банок на елеваторі, житлових будинків підвищеної поверховості. Як зробити опалубку ковзаючу? Конструкція опалубки складається з опалубних щитів, які підвішені до П-образної домкратних рамі, домкратів робочого майданчика, підвісного риштування і маслопроводів. Така опалубка зазвичай має висоту 1,1-1,2 м. Конструкція опалубки охоплює бетоновані споруда по зовнішньому і внутрішньому контурах. Як робити опалубку, якщо перетин кругле? Така опалубка складається з двох концентрично розташованих стінок, які прикріплюються до внутрішніх і зовнішніх кружалі. Для полегшення підйому опалубки надають конусність. Опалубка такого типу суцільнометалева, за рахунок цього більш жорстка. Така опалубка використовується багато разів, тобто інвентарна.

    Зведення опалубки роблять за допомогою домкратів, вони спираються на встановлені усередині опалубки зводиться споруди домкратних стрижні. Домкрати піднімаються по стрижнях і тягнуть за собою опалубку. В опалубці типу блок-форма робочий настил-дерев'яний, нього укладають на металеві прогони (полегшені) і закріплюють до стійок П-подібних рам. До них же можна підвішувати підмостки для проведення затирання бетону або інших робіт. Звичайно за допомогою такої опалубки бетонують зі швидкістю 1 м за зміну. Щоб підняти арматуру і бетон на робочу висоту (рівень робочого горизонту) застосовують крани і підйомники.

    Підйомно переставна опалубка застосовується, якщо необхідно бетонувати висотні споруди конічної або прямокутної форми із змінним перетином. Конструкція опалубки для будівництва залізобетонних труб та інших споруд конічної форми складається з двох конічних оболонок. Вони підвішені до напрямних радіальним, ті прикріплюються до кільцевої рамі, підвішеній на петлях шахтному підйомника. Зовнішня оболонка складається з панелей трапецієподібної форми, які забезпечують формі конусність. Панелі виготовляються з листів сталі і куточка, жорстко скріплюються по верху за допомогою спеціальної накладки, а між собою по бічних торцях за допомогою болтових з'єднань. Конфіденційність внутрішньої оболонки по висоті в два рази менше і навішуються в два яруси. Спорудження бетонується поярусно. Опалубка переставляється на більш високий ярус тільки, після того як бетон в нижньому досягне необхідної міцності. При цьому відбувається регулювання опалубки в радіальному напрямку.

    Катучих опалубку застосовують для бетонування колекторів, траншейних складів, тунелів, тобто лінійних споруд з великою довжиною і постійним перерізом. Різновид переставний опалубки - це механізовані опалубні агрегати. Їх застосовують, якщо необхідно бетонувати залізобетонні споруди баштового типу з перетином, що змінюються по висоті

    Як зняти опалубку і коли знімати опалубку. Зняття елементів опалубки називається распалубліваніі. Послідовність і терміни зняття елементів опалубки визначені моментом досягнення проектної міцності бетону в конструкції і узгоджуються з вимогами БНіП. Якщо распалубліваніі затримується, то для інвентарної опалубки знижується оборотність елементів опалубки. Щити фундаментів, бічні щити колон, стін, балки ригелів можна знімати через 6-72 години. Несучі елементи залізобетонних конструкцій знімають тільки при досягненні бетоном 100 відсотків проектної міцності. Якщо навантаження не вище 70 відсотків нормативної, то опалубку плит прольотом до 3 м, і інших несучих конструкцій прольотом до 6 м знімають при досягненні бетоном 70 відсотків міцності, а опалубку великих прольотів і конструкцій з напружуваною арматурою - 80 відсотків. Терміни досягнення бетоном необхідної міцності встановлюють за даними випробувань контрольних зразків. При розбиранні опалубки застосовують ломики-лапи. Опалубку з великих щитів знімають кранами, які забезпечені колінчатими важелями. В опалубці фундаментів і стін видаляють спочатку дротові стяжки, потім горизонтальні сутички і ребра, після цього виймають щити. Распалубліваніі колон починають з видалення рамки біля основи і хомутів, далі знімають щити, а з плит перекриттів видаляють подкружальние дошки, кружала, знімають щити.

Главная Новости Металлоконструкции Галерея Контакты
© ЧП Колесник 2010-2011

Наш адрес: Днепропетровск, ул. Карла Либкнехта 57
Телефон по Украине: (063) 796-79-32 или (063) 796-19-32

Рейтинг@Mail.ru