г. Днепропетровск, ул. Карла Либкнехта, 57    тел.: (063) 796-79-32 или (063) 796-19-32    e-mail: olana1@ukr.net
ЧП Колесник - дизайн и изготовление кованых изделий и металлоконструкций в Днепропетровске
|  Главная  |  Новости  |  Металлоконструкции  |  Литература  |  Галерея  |  Контакты  |
ГАЛЕРЕЯ
Ворота и калитки
Лестницы и перила
Козырьки и навесы
Люстры, бра, фонари
Кованая мебель
Каминные аксессуары
Заборы
Решётки на окна
Двери металлические
Цветочницы
Кованые изделия
Беседки и мостики
Доспехи и оружие
СКОРАЯ ПОМОЩЬ
Всем посетителям скидка
Как заказать дверь?
Консультация мастера
Цены на двери
Фильм про двери
Молоткові покриття дверей.

предыдущее фото  |  следующее фото

Молоткові покриття дверей

предыдущее фото  |  следующее фото

    Фото Молоткові покриття дверей.

    Молоткові покриття дверей.

    Двері з молотковим покриттям, так називаються звичайні металеві двері мають специфічне забарвлення спеціальною фарбою для зовнішніх робіт. Її часто називають молоткової фарбою - це не зовсім правильна назва самої фарби. Точніше було б назвати - порошкова фарба, але в побутовому сленгу прижилося саме таку назву - молоткова. Чому вона отримала своє веселе прізвисько? Справа в тому, що молоткова фарба для покриття двері є прикладом фактурної поліхромної фарби. Вона сама по собі має згладжену горбисту поверхню, і колір горбків відрізняється від кольору між ними. Ця особливість молоткової фарби високо цінується, як вдалий декоративний ефект і завдяки йому так популярно зараз молоткові покриття дверей. При розвиненому уяві можна уявити собі, що фарба стала такою після численних ударів молотком. Звичайно насправді двері з молотковим покриттям ні хто не б'є молотком, цей візуальний ефект закладений свідомо виробником фарби. Для молоткового покриття дверей найбільшу популярність отримав колір - мідний антик. Дещо рідше зустрічаються молоткові покриття дверей «під срібло» і золотистий антик. Загальна лінійка або гамма кольорів молоткових фарб набагато ширше, ніж три кольори. Можна зустріти і зелену молоткову двері і синю. Але приблизно 90 відсотків молоткових покриттів дверей - це мідний антик. Існує кілька міфів про молоткових покриттях дверях. Всі вони зводяться до того, що нібито це якась неймовірно міцна фарба, яку часто називають ще антивандальної і приписують їй зовсім фантастичні властивості. Мені доводилося чути своїми вухами, як продавці дверей з молотковим покриттям стверджували навіть, що по цих дверей можна бити молотком і з дверима нічого не буде. Мовляв, вона і так «побита».

    Це не зовсім правда. Бити молотком по молотковим покриттю двері можна, але фарба зіпсується. Фарба на двері, ні за яких умов не може вважатися антивандальної, хоча вона дійсно міцніше і твердіше, ніж більшість фарб застосовуються для покриття дверей. Проте, двері з молотковим покриттям легко дряпаються твердим предметом, фарба підпалюється від запальнички і так далі. У молоткового покриття двері зовсім інші достоїнства і антивандальної тут не при чому. Крім того, що молоткові покриття дверей виглядає цікаво і красиво, такі двері в цілому це найбільш оптимальне рішення для зовнішніх дверей. Головна перевага молоткового покриття дверей - це її здатність добре стояти на вулиці. Але тут теж немає ніяких чудес. Двері з молотковим покриттям, встановлену на вулиці, потрібно захистити гарним козирком або навісом. Інакше незабаром вона буде іржавіти, а ось перефарбувати її дуже складно. Зараз я поясню чому. Вся справа в тому, що порошкове двері при фарбуванні обов'язково запікається в камері з високою температурою. І ось в процесі цього запікання полімерний порошок (дрібний пил) у вигляді якого продається молоткова фарба плавиться і перетворюється в полімерну плівку з незвичайними декоративними ефектами. Саме так робиться молоткові покриття дверей і повторити цей процес в домашніх умовах і зробити молоткові покриття дверей своїми руками - неможливо. Вірніше зробити молоткові покриття дверей своїми руками теоретично можна, але абсолютно не раціонально, адже доводиться спочатку придумати обладнання для нанесення полімерного порошку, а потім термічну робити камеру. Який у цьому сенс, якщо можна заплатити 300 грн в майстерні і вам все зроблять на вищому професійному рівні. Міцність і стійкість молоткового покриття двері до вологи досягаються іншим способом. На металеві двері, після фарбування в майстерні наносять ще одне покриття: безбарвний термічний лак. І знову відправляють залізні двері в камеру, але тепер вже для запікання цього лаку. Без термічного лаку двері з молотковим покриттям не може використовуватися на вулиці, швидко покривається неприємними плямами і може облазити. Облазити може і якісне молоткові покриття дверей, якщо двері експлуатується з порушенням умов експлуатації - без навісу з розмірами приблизно 2000 - 2000 мм.

    Молоткові покриття дверей не любить не тільки води потрапляє на неї, але й прямих сонячних променів. Чому? Тут є дві причини. По-перше, молоткові покриття на двері повільно «вигорає» на сонці, змінюючи свій колір на більш бляклий. А, по-друге, сам метал двері і полімерна порошкова фарба мають різний температурний коефіцієнт розширення. Ця різниця поступово призводить до відшарування молоткового покриття двері. Говорячи про іржі на молоткової двері, скажу, що вона може з'являтися насамперед на мікроскопічних пропусках при покритті двері фарбою. Оком ви їх не можете помітити, але з часом вони дають неприємні руді патьоки. Якщо терміново не вжити заходів, то молоткові покриття дверей швидко втратить товарний вигляд. Які заходи з порятунку молоткового покриття двері ви можете прийняти самостійно? Дуже прості. Помітивши незначну іржу на молотковим покритті дверей або її сліди, потрібно протерти це місце м'якою ганчіркою, очистивши від пилу і іржі. Можливо тепер буде краще видно те місце, на якому немає фарби. Якщо його все одно не помітно, нічого страшного. Важливо покрити ту ділянку на молотковим покритті двері, де стала проявлятися іржа шаром безбарвного лаку. При цьому категорично не можна використовувати нітролаки. Нітролак містить у своєму складі сильний розчинник НЦ, який зіпсує молоткову фарбу, дасть плями, а може і підняти пластівцями фарбу на молоткової двері. Візьміть лак ПФ, він довше сохне, їм не потрібно користуватися взимку, але в літній час, при жаркій погоді час його висихання буде 3 - 5 днів. Пил до нього перестане липнути вже через кілька годин. Що робити якщо молоткові покриття дверііспортілось? Не існує іншого способу виправити покриття, крім демонтажу двері, повного видалення молоткової фарби (піскоструйка або смивка розчинниками) і нового нанесення фарби на молоткову двері в спеціалізованій майстерні.

    Є ще один різновид молоткових покриттів дверей. Звичайну металеві двері фарбують не порошковою фарбою, а так званої фарбою з молотковим ефектом. Фарба з молотковим ефектом створювалася саме для імітації порошкового фарбування. Двері, пофарбована фарбою з молотковим ефектом, дійсно трохи (дуже віддалено) нагадує справжню двері з молотковим покриттям, але коштує трохи дешевше. Тому що застосовується більш дешева фарба, а саме головне не потрібне спеціальне обладнання, без якого неможливо нанести порошкову фарбу. Тобто технологія значно простіше, що дозволяє виробникові дверей здешевити собівартість і не звертатися до суміжної організацію. Економиться час і не закладаються додаткові транспортні витрати. А покупець дверей часто не може відрізнити молоткові покриття дверей від його імітації, та власне і не розуміє різниці. Проте різниця є і дуже значна. Фарба з молотковим ефектом, крім того, що вона виглядає досить спірно, умовно імітуючи молоткові покриття, так вона ще й зовсім не міцна, може здирати при незначному механічному впливі і набагато гірше стоїть на вулиці (хоча при цьому теж вважається фарбою для зовнішніх робіт) . Іноді до переваг фарби з молотковим ефектом відносять можливість її нанесення самостійно. Типу ви можете зробити молоткові покриття дверей своїми руками. Ключове слово тут - «типу зможете». Крім того, що фарба з молотковим ефектом все одно не дасть вам нормальної молоткового покриття двері, так ви ще сильно помучитеся з технологією її нанесення. Якщо ви розраховуєте нанести її на двері за допомогою традиційних пензлики і валика, то вас чекає велике розчарування. Молоткового ефекту взагалі не виявиться. Потрібно експериментувати з нанесенням фарби фарборозпилювачем на горизонтальну поверхню, велику роль гратиме вид розчинника, його кількість, розмір сопла в фарбопульта і відстань з якого фарба наноситься. Все це підбирається експериментально. Моя порада, не морочтеся з ідеєю зробити молоткові покриття дверей своїми руками. Користуйтеся послугами спеціалізованої майстерні з фарбування. Овчинка вироблення не коштує.

Главная Новости Металлоконструкции Галерея Контакты
© ЧП Колесник 2010-2011

Наш адрес: Днепропетровск, ул. Карла Либкнехта 57
Телефон по Украине: (063) 796-79-32 или (063) 796-19-32

Рейтинг@Mail.ru