г. Днепропетровск, ул. Карла Либкнехта, 57    тел.: (063) 796-79-32 или (063) 796-19-32    e-mail: olana1@ukr.net
ЧП Колесник - дизайн и изготовление кованых изделий и металлоконструкций в Днепропетровске
|  Главная  |  Новости  |  Металлоконструкции  |  Литература  |  Галерея  |  Контакты  |
ГАЛЕРЕЯ
Ворота и калитки
Лестницы и перила
Козырьки и навесы
Люстры, бра, фонари
Кованая мебель
Каминные аксессуары
Заборы
Решётки на окна
Двери металлические
Цветочницы
Кованые изделия
Беседки и мостики
Доспехи и оружие
СКОРАЯ ПОМОЩЬ
Всем посетителям скидка
Как заказать козырёк?
Консультация мастера
Цены на козырьки
Фильм про козырьки
Ганок зі сходами.

предыдущее фото  |  следующее фото

Ганок зі сходами фото

предыдущее фото  |  следующее фото

    Ганок зі сходами фото

Краткий обзор темы: Ганок зі сходами.

     Зазвичай під ганком розуміється рівна горизонтальна площадка перед вхідними дверима до хати. На цей майданчик із землі можна піднятися по невеликій сходах. Вся конструкція в зборі і називається - ганок зі сходами. Ганок зі сходами це одночасно і необхідна конструкція, без якої часто неможливо дістатися до вхідних дверей, а тим більш зручно відкрити її і в той же час ганок зі сходами може бути красивою деталлю будинку, що прикрашає фасад. Декоративне значення ганку зі сходами ми детально не розглядатимемо в цій статті, ви все можете побачити на фотографіях в нашому альбомі: ганок зі сходами фото. Розглянемо технічні аспекти. Спочатку визначимося, з якою саме боку ганку повинні бути розташовані сходи. Насправді немає ніяких формальних обмежень або нормативних будівельних правил. Сходинки можуть бути розташовані як завгодно, лише б це подобалося вам, озиратися буде тільки з міркувань зручності підходу до ганку. Не забувайте, що сходячи з ганку зі сходами, ви опинитеся на якийсь доріжці, а от її вже не вийде розташувати де завгодно, доводиться враховувати розташування інших будівель на ділянці і положення хвіртки. Ганок зі сходами розгортається в ту сторону, в яку ви найчастіше збираєтеся ходити при користуванні вхідними дверима в будинок. Наприклад, якщо більшу частину дня ви курсіруете між будинком і якимось підсобним приміщенням, то сходинки зручніше розгорнути в бік цього приміщення. Найчастіше ганок зі сходами направлено в сторону хвіртки або в бік доріжки, по якій ви підходите до будинку. Іноді форма і розташування стін будівлі диктують свою логіку геометрії ганку зі сходами, особливо якщо вхід в будинок знаходиться в кутку або якось незвично розгорнуто вздовж стіни будинку. При складанні проекту ганку зі сходами пам'ятайте, що сходи на ганок, не дивлячись на свої невеликі розміри - залишається справжньою сходами і її можна влаштовувати не тільки як пряму маршову драбину, але і як кручені сходи, що дозволяє розгортати сходинки так, як вам зручно. Відповідно і самі сходинки можуть мати не тільки форму рівних прямокутників, а й бути трапецевидні сходинками або мати будь-яку іншу форму, навіть дугоподібну, трикутну чи овальну. Розмір сходинок, для конкретного ганку зі сходами, може теж змінюватися, хоча зручніше було б не захоплюватися цим.

    Звичайно, в будь-якому випадку маршова сходи є найкращим рішенням з точки зору функціональності сходи, а так само і її вартість найскромніше з усіх можливих технічних рішень. Говорячи про зручність ходіння на ганок зі сходами, краще взагалі уникати красивих дизайнерських рішень, які вимагають віялового пристрою сходинок ганку або робити забіжні сходинки для ганку. Такі варіанти дійсно чудово виглядають і дуже прикрашають фасад будинку, але таким ганком зі сходами не дуже зручно користуватися. Мені здається, що зручність в даному випадку - це головний критерій. Влаштовуючи сходів в будинку, вибір гвинтових сходів найчастіше визначається необхідністю вписати сходи в обмежений стінами простір. Для ганку зі сходами зазвичай такої проблеми не виникає, його майже завжди можна зробити такої величини, яка потрібна. Крім того вам ніщо не заважає розглянути варіант конструкції ганку зі сходами, коли сходинки підходять не тільки з одного боку, а з двох сторін або з трьох сторін. Це може дозволити вам зручно сходити з ганку зі сходами в будь-якому напрямку, а не тільки в одному, заздалегідь обраному. Тим більше, що часто буває так, що в ході експлуатації будинку, до нього добудовуються різні прибудови або будуються додаткові приміщення господарського призначення, альтанки, навіси для автомобілів, обладнуються місця для мангалів, шашличниці і барбекю. При проектуванні і будівництві ганку зі сходами, розміри ступенів приблизно відповідають тим розмірами які рекомендуються для всіх сходів. У будівництві існують певні норми для сходинок і універсальним співвідношенням висоти і ширини ступенів для ганку прийнято вважати ширину ступенів: 250 - 300 мм, при висоті ступенів 160 - 180 мм.

     Облицювання східців ганку виконується міцними матеріалами здатними не псуватися на вулиці від дії вологи і низьких температур. Широко практикується облицювання сходинок ганку плоским каменем і керамічною плиткою. При виборі каменю для облицювання сходинок ганку перевага віддається не зовсім гладким кам'яним блокам і тим більше не полірованому каменю, а максимально шорстким поверхонь. Для чого? Облицювання східців ганку плиткою повинна виконуватися такою плиткою, яка не буде ковзати. Це головна умова вибору плитки. Враховуйте, так само що при облицюванні ганку плиткою потрібно вибирати тільки морозостійкі плитку для сходинок ганку. Більшість гарних кахельних плиток застосовуються для облицювання ванних кімнат не підходять, для облицювання ганку зі сходами. Вони й дуже слизькі і тріскаються на морозі. Можуть не простояти і одного зимового періоду. Плитки для сходинок ганку продаються в тих же магазинах де і звичайна плитка. Плитки для сходинок ганку називаються плитками для зовнішніх робіт. Відповідно і той клей, на який вони будуть наклеюватися повинен бути морозостійким.

     Ганок зі сходами зазвичай обладнується поручнями. Поруччя можуть бути двох видів: перила, огороджувальні горизонтальну площадку ганку біля вхідних дверей і поручні для сходів на ганок. Залежно від того як розташовані сходинки по відношенню до стін будинку, перила ганку зі сходами можуть бути влаштовані з одного боку сходинок або з обох. У будь-якому випадку перила для ганку робити потрібно, інакше в буде важко підніматися і спускатися по сходах, а якщо вони слизькі, то й просто небезпечно ходити по ганку зі сходами без перил. Для того, щоб зробити гарне ганок зі сходами треба приділити увагу дизайну перил. У цьому випадку на допомогу приходить кування. Коване ганок зі сходами завжди виглядає цікаво й ефектно. У нашому фотоальбомі ви зможете побачити різні варіанти - фото перил для ганку зі сходами.

     Кілька слів про навісі над ганком зі сходами. Навіс, є на стільки важливою частиною конструкції ганку зі сходами, що його значення важко переоцінити. Незалежно від зовнішнього вигляду і матеріалів з яких робиться навіс, його розміри повинні бути достатніми, для того, щоб захистити не тільки вхідні двері від дощу, але й укрити все ганок цілком. В ідеалі укрити і сходинки. Цей факт часто не приймається в розрахунок при будівництві ганку зі сходами. Як наслідок отримуємо результат - слизьке ганок зі сходами, яким дуже складно нормально користуватися в зимову пору року.

Главная Новости Металлоконструкции Галерея Контакты
© ЧП Колесник 2010-2011

Наш адрес: Днепропетровск, ул. Карла Либкнехта 57
Телефон по Украине: (063) 796-79-32 или (063) 796-19-32

Рейтинг@Mail.ru