г. Днепропетровск, ул. Карла Либкнехта, 57    тел.: (063) 796-79-32 или (063) 796-19-32    e-mail: olana1@ukr.net
ЧП Колесник - дизайн и изготовление кованых изделий и металлоконструкций в Днепропетровске
|  Главная  |  Новости  |  Металлоконструкции  |  Литература  |  Галерея  |  Контакты  |
ГАЛЕРЕЯ
Ворота и калитки
Лестницы и перила
Козырьки и навесы
Люстры, бра, фонари
Кованая мебель
Каминные аксессуары
Заборы
Решётки на окна
Двери металлические
Цветочницы
Кованые изделия
Беседки и мостики
Доспехи и оружие
РЕКЛАМА
Чому листя жовтіє восени .

    Фотогалерея

Чому листя жовтіє восени .

    Восени листя змінюють забарвлення, жовтіють, червоніють або буріють і поступово обпадають, стаючи сухими і ламкими. Саме завдяки властивостям висохлих листя і з'являється той характерний звук, який ви чуєте, йдучи по килиму з опалого листя - це своєрідне шурхіт. Чому листя жовтіє восени? Іноді вважають, що листя дерев восени жовтіють і обпадають з гілок і крон від заморозків. Мовляв, побив мороз річну красу, підморозило листя, вона і опадає на землю, вкриваючи її шарудливі килимом з осіннього листя. Але це не так. Якщо ви звернете увагу, то стане помітно, що листя дерев восени починають жовтіти і опадати задовго до перших холодів, а тим більше задовго до заморозків. Листопад - це сезонне явище, причини листопада і те, чому листя восени жовтіє і опадає з дерев, все це приховано в самих рослинах, в їх біологічному механізмі виживання за несприятливих сезонних умовах взимку. Якщо листя дерев не опадають вчасно, то дерева і чагарники можуть постраждати, або навіть загинути не від того, що вони перемерзли, а від висушення. Холодне повітря сушить не менше, ніж гарячий. Вода в грунті замерзає, і усмоктувальна діяльність коренів дерев припиняється, а з часом і зовсім завмирає. В умовах, коли приплив вологи в крону припиняється, продовжується процес випаровування води через загальну площу листя. Стало бути, крона дерева, сиди вона з листям восени, засохла б разом з деревиною гілок. Просто з гілок, в результаті фізичного процесу випаровування води через пори в листі дерева відразу ж витратили б усі соки, якби на дереві залишилися листя восени. Зате, завдяки тому, що природа передбачила такий захисний механізм - дерева скидають листя восени, рослини (і дерева та кущі) звільняються від дуже великий, явно не потрібною восени, випаровуючий поверхні, оберігаючи себе, таким чином, від зимових негод. Але для того, щоб скинути листя дереву потрібно перетворити їх з живих своїх «органів» беруть участь в процесі життєдіяльності і відповідають засвоєння сонячної енергії, її переробку і за утворення хлорофілу в відмерлі частини, які відпадуть самі собою від живого дерева.

    Коли листя дерев восени жовтіють, червоніють, буріють - всі життєві процеси в ньому зупиняються, саме життя в листі на дереві зупиняється. Це необоротні явища природи. Те, чому листя жовтіє восени, обумовлено віком листя - спрацьовують біологічний годинник, а один з механізмів, що запускають цей процес початку желтенія і відмирання листя дерев (чагарників): зміна освітленості на вулиці. Оглядаючи опадання листя дерев восени, і то як листя жовтіє восени, а це динамічний процес розбитий на три основні фази: початок розмальовки, коли жовтіють окремі листя, запестреніе крон, коли жовтіє листя на верхівках дерев і найбільш освітленій стороні крони і третя фаза - повна розмальовка листя, коли вже жовтіють практично все листя. Не можна не помітити, що на багатьох деревах листя жовтіє в різний час і різні дерева в осінньому лісі пофарбовані нерівномірно. Уважно придивившись до фарбування осіннього листя, ви побачите, що те листя на деревах, які були в тіні (затенени) довше залишаються зеленими і жовтіють набагато пізніше, а листя інтенсивно забарвлені у яскраві осінні кольори - жовті і червоні, це ті листи, які були на світлі влітку - вони жовтіють в першу чергу.

    З точки зору хімічного, а точніше біохімічного процесу те, чому листя жовтіє восени, пов'язане з тим, що зупиняється виробництво зеленого пігменту в листі - хлорофілу. Жовтий пігмент присутній в листі і в літній час, але кількість його зовсім незначне, порівняно з зеленим. Тепер же він стає видно. Різні відтінки жовтого і червоного кольору зобов'язані своїм походженням тим же біохімічним процесам, які відбуваються при відмирання листа. І ще одна особливість: червоний лист осики, про який так гарно сказав Е.А. Баратинський в своєму вірші, попадається тільки на добре освітленому і досить холодному місці. Густа забарвлення листя дерев восени, називається: антоціан. Так ось антоціан виходить тільки на світлі і при низькій температурі повітря. Біохімічна характеристика густий забарвлення листя дерев восени - антоциана, це присутність в листі кислих і лужних речовин. А взагалі-то не всі деревні рослини жовтіють і скидають листя восени. Відомо, що крім ялин і сосен в російській лісі (як і в українському лісі), залишаються при своїх голках або листі на зиму та інші рослини. Листя ялівцю, листя багна, листя вересу не жовтіють восени і залишаються на всю зиму. З листям зимують і брусниця і журавлина. Під снігом можна знайти їх зеленіють. Щільні шкірясті листя (у вигляді голок або широких пластин), оповиті восковим нальотом, надзвичайно мало випаровують води. Саме тому ці листи не гублять рослини взимку. А значить, для рослини не має сенсу запускати біологічний механізм, в роботи ході якого, жовтіє листя восени, відмирають і опадають. Чагарнички до того ж замітає снігом, а під шаром снігу умови існування рослин і зовсім особливі.

Главная Новости Металлоконструкции Галерея Контакты
© ЧП Колесник 2010-2011

Наш адрес: Днепропетровск, ул. Карла Либкнехта 57
Телефон по Украине: (063) 796-79-32 или (063) 796-19-32

Рейтинг@Mail.ru