г. Днепропетровск, ул. Карла Либкнехта, 57    тел.: (063) 796-79-32 или (063) 796-19-32    e-mail: olana1@ukr.net
ЧП Колесник - дизайн и изготовление кованых изделий и металлоконструкций в Днепропетровске
|  Главная  |  Новости  |  Металлоконструкции  |  Литература  |  Галерея  |  Контакты  |
ГАЛЕРЕЯ
Ворота и калитки
Лестницы и перила
Козырьки и навесы
Люстры, бра, фонари
Кованая мебель
Каминные аксессуары
Заборы
Решётки на окна
Двери металлические
Цветочницы
Кованые изделия
Беседки и мостики
Доспехи и оружие
РЕКЛАМА
ЗЕМЕЛЬНІ РОБОТИ.

    Фотогалерея

ЗЕМЕЛЬНІ РОБОТИ.

    Земельні роботи становлять досить значну часину договірних робіт, що їх виконують будівельні бригади. Земельні роботи виконують під час тимчасових та постійних земляних споруд . Постійні земляні споруди призначені для використання впродовж довгого часу. До них відносяться сплановані площадки, земля - не полотно доріг, дамби, штучні водойми та ін.

     Тимчасові земляні споруди влаштовують для подальшого виконання будівельно-монтажних робіт. Траншеї, котловани, тимчасові нагорні та водо перехоплюючи рови та канави та ін. В житлово-цивільному, промисловому та сільському будівництві найчастіше виконують земельні роботи, які пов'язані з вертикальним плануванням майданчиків ,облаштуванням котлованів та різноманітних траншей. Під час виконання земельних робіт в процесі зведення земляних споруд розробляється грунт — верхні шари земної кори (рослинний шар, пісок, супісок, гравій, глина, суглинок, торф, різноманітні скельні грунти,пливуни , т. е. насичені водою піски). За крупністю мінеральних частин та їх взаємного зв'язку розрізняють грунти зв'язні та глинисті; незв'язні— піщані та сипучі (в сухому стані ); крупноуламкові та скельні — складаються з вивержених, метаморфічних та осадових порід, що залягають у вигляді суцільного масиву або тріщинуватого шару. При виконанні земельних робіт треба враховувати основні будівельні властивості грунтів. До основних властивостей грунтів, які визначають значною мірою технологію будівельного виробництва, трудомісткість та вартість земельних робіт, належать об'ємна маса, вологість, носяться розпушуваність, кут природного нахилу та інші.

    Об'ємною масою прийнято вважати масу 1 м3 грунту в щільному природному стані. Об'ємна маса піщаних та глинистих грунтів складає 1,5 ... 2 т/м3, скельних нерозпушуваних грунтів — до 3 т/м3.

    Вологість характеризує ступінь насиченості пор грунту водою. Під час виконання земельних робіт треба знати, що грунти, які мають вологість до 5%, вважаються сухими, вище 30% — мокрими, в межах 5—30% —нормальної вологості.

    Розпушуваність — це здатність грунту збільшуватися в об'ємі під час розробці. Збільшення об'єму грунту характеризується коефіцієнтами первісного Кр и залишкового розпушування к.р. Коефіцієнт первісного розпушування становить відношення об'єму розпушеного грунту до його об'єму в природному стані. і становить для пісчаніх грунтів 1,08... 1,17, суглинистих 1,14 ...1,28 т а глинис-тих 1,24... 1,3. Коефіцієнт залишкового розпушування характеризує залишкове збільшення об'єму грунту (по відношенню до природного ) після ущільнення під дією маси розташованих вище шарів, дощу, руху транспорту або механічного ущільнення. При виконанні земельних робіт приймають к.р. рівним 1,01 ... 1,025 для піщаних, для суглинистих — 1,015... 1,05 и глинистих— 1,04... 1,09. Кут природного укосу грунту характеризується його фізичними властивостями , коли грунт знаходиться в стані граничної рівноваги.

    У відповідності з цим крутість відкосів виїмок та насипів, яка виражається відношенням їх висоти до закладення: h/а =1/т (де т — коефіцієнт відкосу), для постійних та тимчасових земляних споруд різна. При виконанні земельних робіт згідно СНіПу відкоси насипів та виїмок постійних споруд роблять більш пологими для тимчасових споруд – котлованів або траншей. Наприклад, для суглинистого грунту при глибині виїмки до 3 м в постіних спорудах крутизну приймають 1 : 1,25, а насипів – 1 : 1,5, в котлованах та траншеях – 1 : 0,5.

Главная Новости Металлоконструкции Галерея Контакты
© ЧП Колесник 2010-2011

Наш адрес: Днепропетровск, ул. Карла Либкнехта 57
Телефон по Украине: (063) 796-79-32 или (063) 796-19-32

Рейтинг@Mail.ru