Кованые перила, лестницы, балконы, кованые козырьки, светильники, кованые заборы, оконные решётки, кованые ворота и калитки, кованая мебель, металлоконструкции, металлические двери, бронированные двери
ЧП Колесник - дизайн и изготовление кованых изделий и металлоконструкций
|  Главная  |  Новости  |  Металлоконструкции  |  Литература  |  Галерея  |  Контакты  |
ГАЛЕРЕЯ
Ковка ворот, калиток
Лестницы и перила
Козырьки и навесы
Люстры, бра, фонари
Кованая мебель
Каминные аксессуары
Кованые заборы
Решётки на окна
Металлические двери
Подставки для цветов
Различные кованые изделия
Беседки и мостики
Доспехи и оружие
Ковані вироби

предыдущее фото  |  следующее фото

Кованая ваза

предыдущее фото  |  следующее фото

Ковані вироби.

    Ковані вироби, це тема, яка цікавить велика кількість відвідувачів сайту. Що ж таке, ковані вироби і які вони бувають. Що можна вважати кованим виробом і з чим можна помилково асоціювати їх. Давайте розглянемо тему детальніше, тим більше, що ви зайшли на сайт кування, а ми є майстерні кованих виробів. Кому, як не нам відповідати на такі запитання. Так ось ковані вироби - це дуже широке поняття. Можна сказати, що ним користуються набагато частіше, ніж варто було б. Це відбувається з тієї причини, що люди часто не знають як назвати те, що вони шукають. Мені здається, що в самому широкому розумінні цього терміна, кованим виробом можна назвати будь-який виріб, що передбачає участь у своєму виготовленні такого способу обробки металу як кування. Тобто виріб як мінімум має бути металевим (залізним), інакше воно не може бути кованим. З якого саме металу, має бути воно виготовлене? Насправді технологія кування, як технологія обробки металу, може застосовуватися до будь-яких металів. У тому числі і до дорогоцінним. Дуже рідко, але зустрічаються ковані вироби з золота та срібла. Інша справа, що в ювелірній справі ковка вважається рідкісною і екзотичної технологією, там царює лиття. Дійсно, працюючи з легкоплавкими металами, немає особливого сенсу заморочуватися на інші технології, тим більше, що до виробів з дорогоцінних металів предьявляются найчастіше тільки декоративні вимоги. Тому в ювелірній справі ковка розглядається лише як декоративна технологія. Для виробів із сталі ситуація зовсім інша. Сталь набагато важче розплавити, а саме сталеве лиття, дозволяє отримувати вироби, технічні властивості яких не завжди задовольняють споживача. Особливо якщо мова йде про технічні виробах, застосовуваних у машинобудуванні. Тут і приходить на допомогу технологія кування деталей. Ця специфічна сфера приваблює порівняно мало уваги у непрофесіоналів. Але насправді саме тут знаходиться «технологічне вістрі» кування як методу дозволяє отримувати вироби з абсолютно унікальними технічними характеристиками. Широкі верстви громадськості, цікаві про куванні й захопливі їй як хобі, зосереджують свою увагу на досить примітивному сегменті кування - побутова кування. Природно, що практикується більш красива формулювання, не побутова, а художнє кування. Так і звучить краще і предмет інтересу відразу облагороджується. Чисто психологічний момент. Природно, що побутова ковка теж потрібна, корисна і справді має масу цікавих, навіть захоплюючих аспектів, але швидше візуально-декоративного характеру. Можна сказати інакше: необхідність в кованих виробах побутового (не промислового) призначення пояснюється бажанням замовників мати функціональні повністю справні вироби з металопрокату, такі які при всій своїй функціональності ще повинні мати і декоративне значення.

    Де беруть метал ковалі? Тут немає ніякого романтичного джерела, всі ковалі їздять на металобазу і купують те, що називається - сортовий металопрокат. Звичайний металевий прут. Саме з ним зручніше за все працювати в кузні і саме з нього легко виходять ідеальні заготовки. Який саме прут? Принципової різниці немає, але існуючі забобони підказують працювати переважно з прутом квадратного перетину. Це забобони, круглий прут нічим не гірше. В принципі «в голодні роки» ковалі спокійно працюють і з арматурою. Робота з іншими видами сортового металопрокату зустрічається рідко. Наприклад, ковані вироби з металевого листа, куточка і так далі - зустрічаються рідко, але найчастіше це дійсно художня ковка. Ситуація, коли рамки звичних рішень стали тісні, а звичні матеріали не можуть уже бути виразними засобами. Я особисто завжди намагаюся звернути увагу на нестандартні ковані вироби - це цікаві експерименти. Ковані вироби для будинку або вулиці, суворо кажучи, нічим не краще і не міцніше, ніж вироби з простого металопрокату, але виглядають ковані вироби принципово красивіше і цікавіше. Чому? Це відбуватиметься завдяки тим деформацій металу, які виконуються ковалем при його роботі. Коваль може розбити (розкувати) металевий прут, гарно його закрутити, несподівано зігнути, і в результаті ми отримуємо абсолютно нову деталь, яку сприймаємо візуально, як індивідуальну художню роботу. Для нас стає вже не надто важливим призначення цієї деталі, важливий психологічний ефект виникає при погляді на кований виріб. Саме тому виникає й інша крайність. Коли коваль, роблячи ковані вироби, як би має на увазі, що вони повинні бути незручними в прикладному використанні. Так, наприклад, відбувається з такими кованими виробами як камінні набори. Ви пробували користуватися кованим совком або кованими щипцями для вугілля? Спробуйте і ви зрозумієте, що це в першу чергу вже декоративні ковані вироби, які втратили значну частину своєї функціональності. Хоча виглядають ці ковані вироби іноді просто дивно і заворожують оригінальністю і красою свого виконання - дивіться наш фотоальбом: ковані вироби фото.

Главная Новости Металлоконструкции Галерея Контакты
© ЧП Колесник 2010-2011

Наш адрес: Днепропетровск, ул. Карла Либкнехта 57
Телефон по Украине: (063) 796-79-32 или (063) 796-19-32

Рейтинг@Mail.ru